המפתח להוצאת רישיון יצרן

עוסקים בתחום המזון? בדקו האם אתם מחויבים בהוצאת רישיון יצרן.
בין אם אתם מייצרים את מוצרי המזון או רק מאחסנים ומובילים אותו, צוות המרכז הישראלי לרישוי עסקים ילווה אתכם עד סיום התהליך במהירות ובמקצוענות.

הנתון החשוב ביותר:

לפני שאתם מתחייבים על מיקום לעסק (חוזה שכירות, תשלום מקדמה, שיפוצים, ייבוא חומרים וציוד…) חובה לוודא שהמקום עומד בתקנים של משרד הבריאות. אם הוא לא עומד בתקן אתם לא תקבלו רישיון יצרן ותהיו חשופים לתביעות בנוסף להפסד הכספי שכבר צברתם. חבל.
המפתח להוצאת רישיון יצרן הוא לתכנן את העסק מראש בעזרת המרכז הישראלי לרישוי עסקים, לקבל אישור עקרוני ורק אז להתחייב להוצאות עתידיות.
הדבר נכון גם אם יש לכם כבר עסק שקיבל בעבר רישיון יצרן וכעת זקוק לשינוי כלשהו ולהגשה חוזרת. אל תתקדמו בלי לעשות איתנו בדיקת היתכנות.

מה המטרה של רישיון יצרן?

רישיון יצרן מזון ניתן מטעם משרד הבריאות כדי להבטיח את בריאות הציבור, בנוסף לפעולות השגרתיות הנדרשות ברישוי עסק. בתהליך הוצאת רישיון יצרן בודקים נקודות כגון סביבת עבודה סטרילית, סטנדרטים חוקיים למנוע את קיומם של חיידקים ובקטריות או העברת מחלות זיהומיות, קירור או חימום על פי תקן, מניעת זיהום אוויר והגנה על איכות הסביבה, ועוד.

מי מעניק את רישיון יצרן?

יש שני גופים שמבצעים את התהליך:
שירות המזון: מטפל ברישיון יצרן של מפעלים, שירותי קייטרינג ושל כל עסק שמייצר מזון מחומרי גלם ומשווק אותם לנקודות מכירה (לדוגמה, יצרן של מאפים קפואים שנשלחים לאחר מכן לקונדיטוריות ברחבי הארץ). שירות המזון בודק ומאשר פרמטרים רבים כגון גודל חדרי האחסון, גודל אזור הייצור, תשתיות אינסטלציה, האם קיים אזור שירות לעובדים (שירותים, מקלחות, אזור אכילה), מנדף מתאים, היתר ארובה, תקינה שמתאימה ועוד.
המערך הארצי לבריאות הסביבה: מטפל ברישיון יצרן של מסעדות (בשר, עופות ודגים), מלונות וצימרים, מטבחים מוסדיים וירידי מזון, כמו גם ברישוי מכולות וסופרמרקטים, חנויות איטליז ומעדניות או שווקי אוכל. האגף לבריאות הסביבה בודק פרמטרים כמו תברואה, מיקום המסעדה, תהליכי הנדסה ממושכים, שטח אזורי עבודה ואזורי מכירה ועוד.

כמה זמן נמשך תהליך הוצאת רישיון יצרן?

אם ניגשים אל התהליך במקצוענות מתחילתו ניתן לחסוך זמן רב. עבודת הכנה נכונה מטעם המרכז הישראלי לרישוי עסקים תחסוך זמן יקר של בדיקות חוזרות ונשנות.

חיסכו לעצמכם כאב ראש והפסדים.
קבלו מאתנו ייעוץ ראשוני ובדיקת היתכנות כעת.

כתוב את הכותרת כאן